דבר היו"ר: סיכום שנת 2021 בענף האטרקציות

חברות וחברים יקרים,

אנחנו עומדים לקראת סוף שנת 2021 ופנינו לקראת שנת 2022.

כולנו מנסים ללמוד כיצד להתנהל בעולם של חוסר ודאות.

התאחדות האטרקציות פעלה השנה בכל המישורים (הפוליטי והתקשורתי) על מנת לצמצם ככל הניתן את הפגיעה בעסקים שלנו.

לצערי, חלק מעסקי האטרקציות נתקלו בקשיים רבים, במיוחד האטרקציות אשר קהל היעד שלהם הוא הגיל הרך ו/או אטרקציות שעיקר הפעילות שלהן הוא IN-DOOR.

לחילופין, חלק מהאטרקציות חוו גדילה משמעותית בפעילות במיוחד מתיירות הפנים, מאחר ורוב הזמן השמיים היו סגורים.

כולי תקווה שמשבר האומיקרון החדש יגמר במהירה ולא ישפיע על עסקי האטרקציות. יחד עם זאת, אנו פועלים בימים האחרונים להשתלב כחלק ממתווה הפיצויים לענף התיירות וכל אטרקציה שנפגעה משמעותית מסגירת השמיים לתיירות חוץ ו/או רואה את עצמה נפגעת כתוצאה מההגבלות מוזמנת לפנות אל רכז ההתאחדות – דניאל ליפקין, על מנת שנוכל להציג את הפגיעה בפני מקבלי ההחלטות המתאימים לצורך גיבוש מתווה מתאים.

שנת 2021 הייתה שנה חשובה להתאחדות. בשנה זו הצטרפו לעמותה עשרות אטרקציות חדשות, ההתאחדות מיצבה את עצמה כגוף המייצג את כלל עסקי האטרקציות בישראל למול משרדי הממשלה, הכנסת והתקשורת, אנו מובילים מהלכים רוחביים לרבות בתחום עבודה מועדפת, והכרה באטרקציות כמפעל מאושר לצורך קבלת מימון בהתאם לחוק עידוד השקעות הון.

בהזדמנות זו אני רוצה להודות לחברי ההנהלה: שרה רם-שליין, אלון פרידמן, אלי יהב וזהר קוז’יקרו אשר משקיעים מזמנם ומרצם בהתנדבות מלאה, לרכז ההתאחדות דניאל ליפקין אשר בתוך זמן קצר נכנס לעולם המרתק של עסקי האטרקציות ומתחלל את הפעילות מול כל הגורמים בהצלחה, לחברת הלובינג והאסטרטגיה שלנו “ריפבליק יועצים” בראשות מבשרת נבו ולירון הרשקוביץ אשר נרתמים לכל אתגר ומשימה ומסייעים בפעילות החשובה מול גורמי הממשל וליוספה לבריק, אשת יחסי הציבור שלנו אשר זמינה בכל שעות היום ומסייעת להעברת ודיוק המסרים לתקשורת.

לסיום, ברצוני לאחל לכולנו שנה אזרחית מוצלחת ומשגשגת לעסקינו, נקיה מקורונה ובטיחותית.

בברכה,
עו”ד ד”ר אופיר מילר
יו”ר הנהלת התאחדות האטרקציות בישראל